Kayak Akademisi

Neden Kayak Akademisi

Neden Kayak Akademisi?


Ülkemizde yıl içerisinde yalnızca 3 ay yapılabilen kayak sporunu 12 aya yaymayı amaç edinen Türkiye Kayak Federasyonu(TKF), uçak bileti ve otel kaygısına yer bırakmadan 3 yaşından itibaren her yaş grubundaki bireylere akademi çatısı altında, kondisyon ve kas sistemlerinin uygunluğuna bakarak çalışma programı hazırlıyor.


Akademi ile 4 milyon kişiye kayak öğretmeyi hedefleyen TKF, ayrıca kayak sporunu yapmayı sevenlere yılın her ayı bu keyfi yaşatmayı ve sporculara 12 ay antrenman yaptırmayı hedef edinmiştir. Profesyonel antrenörler ve fizyoterapistler eşliğinde dünyanın ilk kayak akademisini Türkiye’ye kazandırarak kayağı farklı noktaya taşımayı ilke edinen TKF, küçük yaşta yetenekler keşfederek dünya kayak arenasında daha güçlü yere sahip olmayı amaç ediniyor.


Akademi, kayağı ilk öğrenme aşamasında; Telesiyejden nasıl ineceğim? Pistler acaba buz mu? kaygısını ortadan kaldırarak sizlerin üzerindeki o ilk stres ve kaygıyı atmak, acemiliğinizi aşmanıza yardımcı olmak ve kayağınızı geliştirmenizi sağlayarak sizleri pistlere hazırlıyor. Evinden veya işinden çıkıp istediğin mevsim de ve günde İstanbul’da kayak yapma ayrıcalığı sunan Kayak Akademisi, yeni yetenekleri de keşfederek sporcu yetiştirecek.


;